Kwas
hialuronowy

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ciele człowieka, zdecydowanie w największej ilości występuje w naszej skórze. To glukozaminoglikan, który wiąże w skórze wodę i odpowiada za jej nawodnienie. Wraz z upływem czasu, kwasu hialuronowego w naszym ciele ubywa, dlatego medycyna estetyczna umożliwia uzupełnienie jego niedoboru, poprzez zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym.

Stosujemy dwa rodzaje kwasu hialuronowego. Nieusieciowany służący głównie do nawilżenia skóry (stosowany w zabiegach mezoterapii) oraz kwas hialuronowy usieciowany, który jest typowym wypełniaczem. Okres utrzymywania się kwasu w tkance zależy od jego stopnia usieciowania, miejsca, w które jest podawany i indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Kwas hialuronowy podawany jest zazwyczaj igłą lub kaniulą w zależności od miejsca podania oraz jego usieciowania.

Wskazania do zabiegu: przywrócenie skórze jędrności, gęstości i elastyczności, nawożenie skóry, spłycenie zmarszczek, konturowanie owalu twarzy, powiększanie i konturowanie ust, spłycanie blizn pooperacyjnych.

Czas: zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego możemy wykonywać przez cały rok.

Efekt zabiegu: kwas hialuronowy nieusieciowany utrzymuje się w tkance od kilku dni do miesiąca. Kwas hialuronowy usieciowany utrzymuje się w skórze od 6 do 18 miesięcy w zależności od stopnia jego usieciowania. Im bardziej usieciowany tym dłużej utrzymuje się w tkankach. Dodatkowo na czas utrzymania się kwasu hialuronowego mają wpływ uwarunkowania genetyczne, dieta, tryb życia, stosowanie używek (tytoń, alkohol) i miejsce poddane kuracji.

Po zabiegu: może pojawić się nieznaczny obrzęk, krwiaki, siniaki w zależności od użytej metody podania (w przypadku kaniuli występują one znacznie rzadziej). Końcowy efekt zabiegu kwasem hialuronowym usieciowanym widoczny jest po 2-3 tygodniach, gdy żel zwiąże wodę w tkankach. Bardzo ważne jest żeby przez minimum 2 tygodnie po zabiegu wypijać codziennie przynajmniej 2 litry wody. Unikamy solarium oraz sauny przez okres 2 tygodni.

Przeciwskazania: ciążą i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, skłonność do powstawania bliznowców, stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka), zaburzenia krzepliwości krwi, nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

W naszym gabinecie specjalistką od tej dziedziny jest lek. stom. Magdalena Krawiel-Pytko

Umów się na wizytę, jeśli:

Medycyna estetyczna zajmuje się najczęściej spotykanymi problemami.
twoja skóra
jest odwodniona
twoja skóra
straciła gęstość
twoja twarz
utraciła swój kontur
chcesz
wymodelować usta
Niepokoisz się
stanem swojej skóry?
Chcesz opóźnić
efekty starzenia?
Zapraszamy na wizytę do naszego Centrum Stomatologicznego w Głogowie