Stymulatory
tkankowe

Stymulatory tkankowe w ostatnich latach stały się bardzo popularne na rynku medycyny estetycznej. Stosując stymulatory tkankowe możemy spodziewać się ujędrnienia, zwiększenia elastyczności, jędrności skóry i spłycenia zmarszczek. Ich zadaniem jest pobudzenie komórek znajdujących się w skórze – fibroblastów, co wpływa na wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny. Sposób ich podawania uzależniony jest od wybranego preparatu, możemy używać kaniuli jak również mikro-depozytów (tak jak w mezoterapii).

Czym stymulatory tkankowe różnią się od tradycyjnych preparatów wykorzystywanych do mezoterapii: ilością substancji aktywnej (jej stężenie jest zdecydowanie wyższe), co wpływa na szybsze ujędrnienie i zagęszczenie skóry, jak również mniejszą ilość wykonanych zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanych efektów. Do stymulatorów tkankowych zaliczamy: kwas hialuronowy, do którego dodawane są aminokwasy i peptydy. Polinukleotydy (czyli małe fragmenty kwasów nukleinowych: RNA i DNA) występujące we wszystkich organizmach co sprawia, że są kompatybilne z ludzkim organizmem.

Stymulatory tkankowe są idealna opcją dla osób, które w delikatny sposób chcą zadbać o swój wygląd, jednocześnie nie zmieniając rysów twarzy.

W naszym gabinecie specjalistką od tej dziedziny jest lek. stom. Magdalena Krawiel-Pytko

Umów się na wizytę, jeśli:

Medycyna estetyczna zajmuje się najczęściej spotykanymi problemami.
masz pierwsze
zmarszczki
twoja skóra
jest wiotka
skóra straciła
jędrność
zauważasz
oznaki starzenia
Niepokoisz się
stanem swojej skóry?
Chcesz opóźnić
efekty starzenia?
Zapraszamy na wizytę do naszego Centrum Stomatologicznego w Głogowie